Savar, Savarkundla, Amreli, Gujarat
GST No. 24AINPH7395A1Z8
Call 07942562742 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Capacity | 300 kg |
| Accuracy | 10 g |
| Scale Type | Platform |
| Platform Size | 500×500 mm |
| Usage/Application | For Business Use |
| Display Type | LCD Backlit |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Weighing Capacity | 500 Kg |
| Body Material | Stainless Steel |
| Interface Port | RS232 |
| Usage | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| NEXO | 20 inch 18kg |
We "Titanic Scale" are a Manufacturer of Table Top Scale, Platform Weighing Scale, Manual Scale, Digital Hanging Scale, Weighing Scale Parts, Jewelry Scale etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 50 kg |
| Accuracy | 0.5 g |
| Scale Type | Bench |
| Platform Size | 250×250 |
| Display Type | LCD Backlit |
| Power Source | AC + Battery |
| Body Material | Mild Steel |
| Interface Port | RS232 |
| Usage | Industrial |
Additional Information:
View Complete details