Savar, Savarkundla, Amreli, Gujarat
GST No. 24AINPH7395A1Z8
Call 07942562742 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 30 Piece
| Capacity | 5 kg |
| Display Type | COUNTET CASLE |
| Material | Mild Steel |
"Titanic Scale" are a Manufacturer of Table Top Scale, Platform Weighing Scale, Manual Scale, Digital Hanging Scale, Weighing Scale Parts, Jewelry Scale etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 10 kg |
| Weighing Capacity | 10 Kg |
| Accuracy | 2 g |
| Usage/Application | For Business Use |
| Application | PLAN BODY SCALE |
"Titanic Scale" are a Manufacturer of Table Top Scale, Platform Weighing Scale, Manual Scale, Digital Hanging Scale, Weighing Scale Parts, Jewelry Scale etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 10 kg |
| Weight Capacity | 5 kg |
| Weighing Capacity | 10 kg |
| Accuracy | 2 g |
| Material | Stainless Steel |
| Calibration Type | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
We "Titanic Scale" are a Manufacturer of Table Top Scale, Platform Weighing Scale, Manual Scale, Digital Hanging Scale, Weighing Scale Parts, Jewelry Scale etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2400 Piece
| Capacity | 10 kg |
| Accuracy | 2 g |
| Application | Industrial Counter |
| Material | Stainless Steel |
| Connectivity | RS232 |
EXPORT DABLDIS Manual Counter Weighing Scale The Nexo Titanic SS Digital Platform Weighing Scale is very useful for shops, groceries, confectioners, balers or personal use in the kitchen, etc. You can buy this best quality weighing scale easily at the best price
View Complete details
Minimum Order Quantity: 24 Piece
| Scale Type | Hanging |
| Weighing Capacity | 100 kg |
| Capacity | 100 kg |
| Body Material | Aluminium |
| Graduation | 100 g |
| Accuracy | 500 gm |
| Application | Industrial |
| Hook Type | Open Hook |
| Model Name/Number | Aluminiyam boday spring blance |
| Material | Mild Steel |
| 9×7=2 UNIQUE BRAND | 2.200grm |
Additional Information:
View Complete details