Savar, Savarkundla, Amreli, Gujarat
GST No. 24AINPH7395A1Z8
Call 07942562742 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 7 Piece
| Capacity | 500kg |
| Accuracy | 10 g |
| Size | 600*600mm |
| Platform Size | 600×600 mm |
| Display Type | Green LED |
| Material | MS Platform SS Top |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Brand | NEXO |
| Usage | Industrial |
| Connectivity | RS232 |
| Mounting | Bench |
| Series | Platform Scale |
Additional Information:
View Complete details