Savar, Savarkundla, Amreli, Gujarat
GST No. 24AINPH7395A1Z8
Call 07942562742 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Accuracy | 5 g |
| Platform Size | 300*300 mm |
| Display Type | Backlit LCD |
| Application | Industrial |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Usage/Application | For Business Use |
| Material | Stainless Steel |
| Portable | Portable |
| Connectivity | RS232 |
| Series | Table Top |
| Capacity | 30 kg |
| Weighing Capacity | 50 Kg |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 30 kg |
| Accuracy | 1 g |
| Platform Size | 240X300 MM |
| Display Type | Backlit LCD |
| Application | Industrial |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Weighing Capacity | 30 Kg |
| Usage/Application | For Business Use |
| Material | Stainless Steel |
| Connectivity | RS232 |
Additional Information:
View Complete details