Savar, Savarkundla, Amreli, Gujarat
GST No. 24AINPH7395A1Z8
Call 07942562742 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Capacity | 300 kg |
| Weighing Capacity | 300 Kg |
| Pan Size | 500*500 mm |
| Platform Size | 500×500 mm |
| Display Type | Backlit LCD |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Usage | Industrial |
| Connectivity | RS232 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Capacity | 200 kg |
| Accuracy | 10 g |
| Scale Type | Platform |
| Platform Size | 400×400 mm |
| Display Type | LED |
| Power Source | AC + Battery |
| Body Material | Stainless Steel |
| Interface Port | RS232 + USB |
| Unique BRAND | 15kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Capacity | 300 kg |
| Accuracy | 10 g |
| Platform Size | 400×400 mm |
| Display Type | Backlit LCD |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Rechargeable Battery |
View Complete details