Savar, Savarkundla, Amreli, Gujarat
GST No. 24AINPH7395A1Z8
Call 07942562742 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Scale Type | Table Top |
| Weighing Capacity | 30 Kg |
| Capacity | 30 kg |
| Readability | 5 g |
| Type Of Weighing Scale | Table Top |
| Application | Industrial |
| Usage/Application | For Business Use |
| Platform Size | 200 × 250 mm |
| Display Type | LCD |
| Accuracy | 0.1 gm |
| Material | Fiber |
| Power Source | AC + Battery |
| Power Supply | Battery |
| Interface | RS232 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Capacity | 15 kg |
| Weighing Capacity | 10 Kg |
| Accuracy | 1 g |
| Scale Type | Bench |
| Material | ABS |
| Usage/Application | For Business Use |
| Usage | Kitchen |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
| Accuracy | 1 g |
| Platform Size | 150x150 mm |
| Usage/Application | For Kitchen Use |
| Display Type | Digital |
| Body Material | ABS Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Capacity | 5 kg |
| Weighing Capacity | 10 Kg |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Type | Digital |
| Maximum Capacity | 200 Kg |
| Capacity | 180 kg |
| Usage/Application | For Personal Use |
| Brand | Titanic |
| Accuracy | 50 g |
| Mode Of Operation | Fully Automatic |
| Display Type | LED |
| Calibration | Internal |
| Power source | AAA battery |
View Complete details