Savar, Savarkundla, Amreli, Gujarat
GST No. 24AINPH7395A1Z8
Call 07942562742 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 30 Piece
| Capacity | 10 kg |
| Weighing Capacity | 10 kg |
| Accuracy | 2 g |
| Brand | Nexo Titanic |
| Usage/Application | Business |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Mild Steel |
| Finish | Paint Coated |
| Operating Type | Manual |
Offering the best Weighing Scales under the brand name of Nexo Titenic Manual Scale With the proficiency of this field, we are capable to present an extensive range of Nexo Titanic Manual Counter Balancing Scale.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Weighing Capacity | 10 kg |
| Brand | Nexo Titanic |
| Usage/Application | Business |
| I Deal In | New Only |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Paint Coated |
| Material | Iron |
| Operating Type | Manual |
Offering the best Weighing Scales under the brand name of Nexo Titenic Manual Scale With the proficiency of this field, we are capable to present an extensive range of 10 Kg Nexo Titanic Manual Counter Balancing Scale.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 18 Piece
| Capacity | 10 kg |
| Weighing Capacity | 5 kg |
| Accuracy | 5 g |
| Platform Size | 240×240 mm |
| Brand | Welcome |
| Usage/Application | Business |
| Connectivity | RS232 |
| Country of Origin | Made in India |
| Operating Type | Manual counter scale |
| Body Material | Iron |
| Finish | Paint Coated |
Offering the best Weighing Scales under the brand name of Welcome Manual Scale With the proficiency of this field, we are capable to present an extensive range of Welcome Manual Counter Balancing Scale.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Capacity | 20 kg |
| Accuracy | 5 g |
| Brand | Titanic |
| Country of Origin | Made in India |
| Weighing Capacity | 15 kg |
| Operating Type | Manual |
| Body Material | Mild Steel |
| Finish | Paint Coated |
Offering the best Weighing Scales under the brand name of Titenic Manual Scale With the proficiency of this field, we are capable to present an extensive range of Titanic Manual Counter Balancing Scale.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 18 Piece
| Capacity | 10 kg |
| Weighing Capacity | 5 kg |
| Accuracy | 5 g |
| Brand | Nexo |
| Usage/Application | Business |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Iron |
| Operating Type | Manual |
| Finish | Paint Coated |
Offering the best Weighing Scales under the brand name of Nexo Manual Scale With the proficiency of this field, we are capable to present an extensive range of 5 kg Nexo Manual Counter Balancing Scale.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 30 Piece
| Capacity | 10 kg |
| Accuracy | 2 g |
| Brand | Titanic |
| Country of Origin | Made in India |
| Weighing Capacity | 5 kg |
| Operation Type | Manual |
| Finish | Paint Coated |
| Body Material | Iron |
Offering the best Weighing Scales under the brand name of Titenic Manual Scale With the proficiency of this field, we are capable to present an extensive range of Manual Middle Counter Balancing Scale.
Note: Duplicate se savdhan
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 10 kg |
| Weighing Capacity | 10 kg |
| Accuracy | 5 g |
| Application | PLAN BODY SCALE |
| Brand | Titanic |
| Usage/Application | Business |
| Country of Origin | Made in India |
| Operating Type | Manual |
| Finish | Paint Coated |
| Body Material | Iron |
Offering the best Weighing Scales under the brand name of Titenic Manual Scale With the proficiency of this field, we are capable to present an extensive range of 10 Kg Titanic Manual Counter Balancing Scale.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 10 kg |
| Weighing Capacity | 10 Kg |
| Weight Capacity | 10 kg |
| Accuracy | 2 g |
| Usage/Application | For Business Use |
| Material | Mild Steel |
| Mounting Type | SS SUPER CLOSE BODY |
| Country of Origin | Made in India |
We "Titanic Scale" are a Manufacturer of Table Top Scale, Platform Weighing Scale, Manual Scale, Digital Hanging Scale, Weighing Scale Parts, Jewelry Scale etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 10 kg |
| Weighing Capacity | 10 Kg |
| Weight Capacity | 10 kg |
| Accuracy | 2 g |
| Usage/Application | For Business Use |
| Material | Mild Steel |
| Connectivity | RS232 |
| Country of Origin | Made in India |
We "Titanic Scale" are a Manufacturer of Table Top Scale, Platform Weighing Scale, Manual Scale, Digital Hanging Scale, Weighing Scale Parts, Jewelry Scale etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Weighing Capacity | 5kg |
| Brand | Titanic |
| Usage/Application | Business |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Stainless Steel |
| Operating Type | Manual |
Offering the best Weighing Scales under the brand name of Titanic Middle Manual Scale With the proficiency of this field, we are capable to present an extensive range of Titanic Super Close Manual Counter Balancing Scale
Additional Information:
View Complete details