Savar, Savarkundla, Amreli, Gujarat
GST No. 24AINPH7395A1Z8
Call 07942562742 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Weighing Capacity | 10 Kg |
| Capacity | 10 kg |
| Usage/Application | For Business Use |
| Display Type | Digital |
| Material | Plastic |
| Model Name/Number | DIGITAL KITCEN SCALE |
| Calibration | Internal |
| Model No. | A 125 |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Calibration Type | Manual |
| Display Color | Green |
| AC Adapter Included | No |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 100kg |
| Accuracy | 10 g |
| Size | 300*300mm |
| Platform Size | 400×400 mm |
| Display Type | Backlit LCD |
| Material | Stainless Steel |
| Power Source | Mains + Battery |
| Brand | NEXO |
| Usage | Industrial |
| Connectivity | RS232 |
| Mounting | Bench |
| Series | Platform Scale |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 100kg |
| Weighing Capacity | 100 Kg |
| Resolution | 10 g |
| Printer Type | Thermal Transfer |
| Usage/Application | For Business Use |
| Platform Size | 300*300 mm |
| Platter Size | 300x300 mm |
| Connectivity | RS232 |
| Display Type | LCD With Backlight |
| Material | Stainless Steel |
| Body Material | Stainless Steel |
| Application | Bakery |
| Calibration Type | Automatic |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Capacity | 200gm |
| Accuracy | 99% |
| Usage/Application | For Business Use |
| Material | Stainless Steel |
| Display Type | Analog |
| Calibration | Internal |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 200kg |
| Accuracy | 10 g |
| Size | 400*400mm |
| Platform Size | 400×400 mm |
| Display Type | Green LED |
| Material | SS Platform |
| Power Source | Mains + Battery |
| Brand | NEXO |
| Usage | Industrial |
| Connectivity | RS232 |
| Mounting | Bench |
| Series | Platform Scale |
Additional Information:
View Complete details