Savar, Savarkundla, Amreli, Gujarat
GST No. 24AINPH7395A1Z8
Call 07942562742 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 150 kg |
| Accuracy | 10 g |
| Platform Size | 350*350mm |
| Usage/Application | For Industrial Use |
| Display Type | Green LED |
| Material | Mild Steel |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Weighing Capacity | 200 Kg |
| Usage | Industrial |
| Led Color | Green |
| Series | Platform Scale |
| Warranty | 3 MONTH |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details