Savar, Savarkundla, Amreli, Gujarat
GST No. 24AINPH7395A1Z8
Call 07942562742 93% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 20 kg |
| Weighing Capacity | 30 Kg |
| Accuracy | 1 g |
| Scale Type | Table Top |
| Platform Size | 175X225 MM |
| Power Source | AC + Battery |
| Body Material | Stainless Steel |
| Interface Port | RS232 |
| Usage | Industrial, Kitchen |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 100 kg |
| Weighing Capacity | 100 Kg |
| Accuracy | 10 g |
| Scale Type | Bench |
| Material | Steel |
| Platform Size | 300×300 mm |
| Usage/Application | For Business Use |
| Display Type | LCD Backlit |
| Power Source | AC + Battery |
| Size | 40X40 Inch |
| Interface Port | RS232 |
| Usage | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
We "Titanic Scale" are a Manufacturer of Table Top Scale, Platform Weighing Scale, Manual Scale, Digital Hanging Scale, Weighing Scale Parts, Jewelry Scale etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 Piece
| Capacity | 150 kg |
| Weighing Capacity | 100 Kg |
| Accuracy | 10 g |
| Platform Size | 400*400 mm |
| Usage/Application | For Business Use |
| Material | Stainless Steel |
| Portable | Non Portable |
| Usage | Industrial |
| Connectivity | RS232 |
| Packaging Type | box |
Additional Information:
View Complete details